לא על הנייר לבדו

כשעולים צרכים מיוחדים, עוברים לטכנולוגיה מיוחדת.
הדפסות על חומרים כמו שמשונית, קאפה וקנבס דורשות שימוש במכונות מיוחדות ("פלוטרים") וכמו כן גם דורשות עבודה נוספת של חיתוך, למינציה וכו'.

טכנולוגיה מתקדמת וצוות מנוסה

הדפסה בפורמט רחב דורשת המון ידע ונסיון, יחד עם טכנולוגיה ברמה גבוהה, על מנת להגיע למוצר סופי איכותי ומרהיב.

בדפוס "צבע חמישי" אנו מציעים לכם את כל החבילה – המכשירים החדשים ביותר עם הצוות המנוסה ביותר, כך שגם אם הצורך שלכם יחודי ויוצא דופן, אנחנו נדאג לכך שמוצר הסופי יהיה מושלם.

המוצרים

 • פוסטרים
 • טפטים
 • מדבקות
 • קנבס
 • בדים/ דגלים
 • שמשוניות
 • קאפות
 • אריזות

הדפסה בפורמט רחב היא שיטת הדפסה דיגיטלית ישירות מקובץ אל קשת רחבה של מדיות, כאשר מה שמייחד הוא שמדובר בהדפסה רחבה, משמע, אל שטחים גדולים כמו-פוסטרים, באנרים, מדבקות גדולות, ציורי קיר ועוד.

סוג הדפסה זה מיועד לתפוש את תשומת לב הקורא ממרחקים, מה שמבליט מסרים שיווקיים- והופך להיות כלי שיווקי דומיננטי, אפקטיבי ויעיל לכל בית עסק.

אז איך קורה תהליך ההדפסה?

הדפסה בפורמט רחב היא תהליך שבו הגרפיקה עוברת מקבצי מחשב  דרך מדפסת מיוחדת ישירות אל דפוסים מאסיביים, ההדפסה מתבצעת על ידי ראשי הדפסה המותקנים במדפסות הדיגיטליות דרכם מוזרק דיו.

דפוסים אלה עוברים למינציה על מנת להפוך לקשיחים ועמידים לאורך זמן, ולאחר מכן עוברים חיתוך למידות מדויקות. ניתן להוסיף חומרי דבק בגב המוצר המוגמר, ליצירת מדבקות, המאפשרות התקנה קלה של הדף המודפס.

חומרים עליהם ניתן להדפיס

 1. ויניל- חומר המשמש להדפסות גדולות הנראות ממרחק. מדובר בחומר סינתטי עמיד שניתן לציפוי בחומר הUV לתוספת הגנה וברק. הויניל עמיד למים, קריעה וקמטים.
 2. קנבס אומנותי- בד קנבס המשמש לציורי שמן וקיר. התמונות מופיעות ברזולוצייה גבוהה המזכירות ציורי שמן. מדובר בחומר עמיד וחזק.
 3. טקסט מבריק- נייר המזכיר דפי מגזינים, המתאים בעיקר לשימוש בשטחי פנים כמו פליירים ופוסטרים.

סוגי דיו
בסוג הדפסה זה ישנם סוגי דיו שונים המותאמים לסוג המדפסת ולאפליקציית ההתקנה. ההבדלים בין סוגי הדיו קשורים לסביבת החומר בו מצוי הצבע.

 1. דיו אולטרה סגול- דיו שנחשב לידידותי לסביבה, וזאת כי כל מרכיביו הופכים מנוזל למוצק מבלי לפלוט אדים לאוויר. הוא מבוסס על חומרים הרגישים לאור אולטרה סגול, וברגע שפוגש בו הוא מתקשה ויוצר שכבת צבע עמידה מאד על המשטח, ולכן, ניתן להשתמש בו גם על משטחים נוקשים כמו, זכוכית, מתכת, ואריחי קרמיקה.
 2. דיו מבוסס מים- הממס העיקרי הינו מים. הצבענים בדיו זה יכולים להיות מסיסים במים(Dye), או שאינם מומסים במים(PIGMENT). צבעים שלא מומסים יהיו בעלי עמידות גבוהה יותר לאור ותנאי אוויר-מה שמתאים יותר לשילוט חוצות.
 3. דיו מבוסס ממסים אורגנים- בזמן ההדפסה הממס מתאדה ומאפשר ייבוש מהיר על המצע. דיו זה מאפשר איכות הדפסה גבוהה מאד על מגוון רחב של משטחים, הוא עמיד לתנאי מזג אוויר קשים ולאור השמש. דיו שאינו ידידותי לסביבה ויוצר אדים רעילים, מה שמצריך סביבת עבודה מאווררת ויעודית. הבלטת נושא איכות הסביבה בשנים האחרונות הביאה להפחתת בשימוש דיו זה.

בית דפוס צבע חמישי מתמחה בהדפסה בפורמט רחב עם המדפסות המתקדמות בעולם המדפיסות ברזולוציית PDI, המבטיחה הדפסה חדה, נקייה ואיכותית, ומציע את המגוון הרחב ביותר להדפסות מסוג זה.